Pojištění karavanu rozhodně nepodceňujte

26.1.2024

Cestování karavanem je dobrodružstvím plným svobody a neomezených možností. Avšak s ohledem na to, že se pohybujete po silnicích a cestách, je důležité myslet i na jeho bezpečnost a následnou ochranu. Právě zde vstupuje na scénu pojištění karavanu, které slouží k ochraně vašeho domova na kolech.

pojištění karavanu

3 důvody proč mít pojištění karavanu

 1. ochrana před nečekanými událostmi
  Pojištění karavanu poskytuje ochranu před různými nečekanými událostmi, jako jsou krádeže, poškození nebo dokonce nehody na cestách. To znamená, že i když se vám stane nešťastná událost, můžete mít klidnější vědomí, protože váš mobilní domov je krytý pojištěním.
 2. krytí odpovědnosti
  Nikdy nevíte, co se během cestování může stát. Pojištění karavanu vás chrání i před nečekanými odpovědnostními nároky. Pokud byste například způsobili škodu na majetku nebo zranili někoho jiného, pojištění vám pomůže pokrýt případné náklady na náhrady škody.
 3. nerušená radost z cestování
  Víte, že vás váš karavan nenechá na holičkách. Pojištění karavanu často zahrnuje i asistenční služby, které vám pomohou v případě poruchy na silnici nebo jiných mimořádných situacích. To vám umožní pokračovat v cestování s minimálními starostmi.

Chci pojištění karavanu

Jak vybrat správné pojištění?

 • posouzení hodnoty karavanu
  Před výběrem pojištění je důležité zvážit aktuální hodnotu vašeho karavanu. To vám pomůže určit vhodnou úroveň krytí a zajistit, že jste adekvátně chráněni v případě škody.
 • zohlednění typu cestování
  Různé pojišťovny nabízejí různé druhy krytí a služeb. Zvažte, zda často cestujete do zahraničí a jaké specifické požadavky na své pojištění máte.
 • Tip: Pozor, pokud se vydáte mimo EU, zde neplatí stejná pojištění jako v EU. Loňský rok byla oblíbená rozvojová země Albánie, která je prozatím mimo EU, a zde tedy pojištění karavanů ani vozidel neplatí. Je potřeba se informovat na pojišťovně.
 • porovnávání nabídek
  Před uzavřením pojistné smlouvy je výhodné porovnat nabídky různých pojišťoven. To vám umožní nalézt nejen cenově dostupné pojištění, ale také takové, které splňuje vaše individuální potřeby a preference.

S pojištěním karavanu cestujte bezstarostně

Pojištění karavanu je investicí do bezpečného a bezstarostného cestování. S správným krytím můžete poznávat svět s jistotou, že váš karavan je v bezpečí a chráněný před nepředvídatelnými událostmi.

Více o pojištění a dalších službách 

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

4