Servis karavanů aneb vyjeďte bez obav

17.10.2023

Cestování s karavanem se stává stále populárnější volbou pro milovníky dobrodružství, kteří touží po svobodě, flexibilitě a pohodlí během svých cest. Avšak, jako u každého vozidla, je i u karavanu nezbytně důležitý pravidelný servis a údržba, aby vaše dovolená byla bezpečná a bezproblémová.

servis karavanů

Proč je servis karavanů tak důležitý?

 1. Zajištění bezpečnosti
  Servis karavanů zahrnuje pravidelnou kontrolu a údržbu všech důležitých komponentů jako jsou brzdy, pneumatiky, osvětlení a další. Správně fungující součásti zajišťují bezpečnost nejen vaši, ale i ostatních účastníků silničního provozu.
 2. Prodloužení životnosti
  Pravidelný servis pomáhá odhalit potenciální problémy včas a zabránit tak větším škodám, které by mohly vést k drahým opravám. Údržba a opravy prodlužují životnost karavanu.
 3. Optimalizace výkonu
  Pravidelný servis zahrnuje kontrolu a nastavení motoru a dalších důležitých systémů, což vede k optimálnímu výkonu a úsporám paliva.
 4. Ochrana investice
  Karavan je často významnou finanční investicí. Pravidelný servis a údržba pomáhají chránit tuto investici a zajistit, že bude karavan dlouhodobě funkční.

Chci poptat servis 

Co zahrnuje servis karavanů?

 • kontrolu motoru, jeho součástí, mazání a výfukového systému
 • kontrolu brzd, brzdových systémů, tlumičů a dalších komponentů odpružení
 • kontrolu stavu pneumatik, včetně opotřebení a správného tlaku
 • kontrolu elektronických systémů, včetně osvětlení, zabezpečení, navigace a dalších elektronických zařízení
 • kontrolu vodních a plynových systémů, včetně ventilů, hadic a spotřebičů

Více o našem servisu 

Kdy provádět servis karavanů?

Ideální frekvence servisu karavanů je zhruba jednou ročně nebo po určitém počtu ujetých kilometrů, například po 10 000 km. Dále je důležité provádět servis před každou větší cestou, aby byl karavan připraven i na náročné podmínky.

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

4